Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky
Návštěvnost

Hledat

 
Navigace: Chovná stanice pavích oček > Chov > Porodnička

Porodnička

Pro výrobu porodničky jsem použila dva kusy vaniček, ve kterých byly zabalené nektarinky. Do jedné z vaniček jsem vyvrtala na dně dirky o průměru 5mm, z boku jsem propíchala několik malých direk nůžkami, aby do vaničky mohla přitékat voda. Takto upravenou vaničku jsem vsunula do další vaničky tak, aby mezi dnem jedné a druhé vaničky vznikl prostor, do kterého budou přes dirky propadávat narozené rybičky. Ve spodní vaničce jsou napíchané nůžkami malé dirky kvůli cirkulaci vody. Když rybička porodí, vyndám vaničku s dirkami na dně a samičku vypustím do akvárka. Spodní vaničku ve které jsou mladé, ponechám ve společenském akvárku.Celkem jednoduchá a levná výroba této porodničky a odchovničky se mi velice osvědčila.

F

F

F

Komentáře

[2]AKOtVOFiQHYAFoohVloženo 08.11.2012 04:39
Ahojky, tak konečně jste se taky pustili do poře1dne9 Danečkovi ptraenezce. Jen tak de1l. Me1š moc pěkne9 fotky. Tak teď ještě dalšed předrůstek do smečky, ať me1te každfd toho sve9ho hafedka kernedka. Alena a kluci.
[3]MAtias CorvinVloženo 29.06.2013 09:24
Dobrá Den, všem chovatelům,
Váš nápad s těmito vaničkami se mi moc moc zamlová
jen by mě zajímalo jakým způsobem udržím vaničky u hladiny ...
;) teda jen kvůli krmení budoucí maminky , že ano! děkuji moc
[4]ŽivorodkyVocasekVloženo 06.07.2017 18:14
Tedy dobrý nápad ovšem, neni vhodný pro novorozence nemohou tam být déle než první týden jinak špatně porostou jistě je lepší koupit akvárium o rozměrech např 30x20x15 prostě a do ní dat porodnici z perlinky či jiného materiálu
 
NetBoard.cz © paviockabara.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma